mobaleghan
27 اسفند 1401 - 16:29

تلاش‌ها برای افزایش پروازهای فرودگاه شهید کاوه

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با بیان اینکه طبس میزبان اولین پروازهای شب در استان است گفت: در حال رایزنی با یکی از ایرلاین‌های فعال کشور جهت افزایش پروازها در مسیر تهران-بیرجند- تهران هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، عظیم طهماسبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در برنامه تابستانی پروازهای فرودگاه بیرجند و طبس شاهد افزایش پروازهای این دو فرودگاه هستیم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: در رایزنی‌ها و پیگیری‌های استاندار، نماینده شهرستان‌های طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه طبس و همچنین مکاتبات این اداره کل بنا به درخواست مسئولین و مردم شهرستان طبس دو پرواز در برنامه تابستانی فرودگاه یاد شده برنامه‌ریزی شده و پروازهای این فرودگاه از چهار پرواز در هفته به هشت پرواز در هفته افزایش یافت. 

طهماسبی افزود: پروازهای یاد شده توسط هواپیمایی پارس ایر برای روزهای چهارشنبه و جمعه برنامه ریزی شده است.  

وی افزود: پروازهای ایرلاین یاد شده از جمعه 4 فروردین‌ماه آغاز می‌شود که پرواز روزهای جمعه ساعت 20:00 از تهران آغاز ساعت 21:10 وارد فرودگاه طبس شده و 22:00 طبس را به مقصد تهران ترک خواهد کرد، همچنین پرواز روزهای چهارشنبه این ایرلاین از 9 فروردین ماه آغاز می‌شود که این پرواز ساعت 21:15 از تهران آغاز ساعت 22:25 وارد فرودگاه طبس شده و 23:10 طبس را به مقصد تهران ترک خواهد کرد. 

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی عنوان کرد: پروژه روشنایی سطوح پروازی فرودگاه شهدای طبس در آذرماه سال جاری به پایان رسیده و هم اکنون با شروع پروازهای هواپیمایی پارس ایر به بهره‌برداری خواهد رسید و در آینده نزدیک مراسم افتتاح این پروژه برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: فرودگاه طبس آمادگی کامل جهت پذیریش پروازهای یاد شده و دیگر پروازها در طول ساعات شبانه روز را خواهد داشت. 

طهماسبی در زمینه برنامه تابستانی پروازهای فرودگاه بیرجند گفت: طی پیگیری‌های صورت گرفته توسط این اداره کل یک پرواز در مسیر بیرجند-مشهد-بیرجند توسط هواپیمایی ایران ایر در روزهای یکشنبه و چهارشنبه به پروازهای برنامه تابستانی فرودگاه بیرجند افزوده شد. 

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی درباره دیگر ایرلاین ها افزود: هواپیمایی ماهان همانند برنامه زمستانی دو پرواز در مسیر تهران-بیرجند-تهران طی روزهای شنبه و سه شنبه در برنامه تابستانی برقرار کرده است.  

وی اضافه کرد: در حال ریزانی با یکی از ایرلاین‌های فعال کشور جهت افزایش پروازها در مسیر تهران-بیرجند تهران هستیم که در صورت هماهنگی به همراه برنامه تابستانی هواپیمایی پارس ایر به زودی به اطلاع مردم  خواهیم رساند. 

انتهای پیام/254/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099205