mobaleghan
13 بهمن 1401 - 18:12

انقلابی و مردمی بودن مهم‌ترین عوامل موفقیت پلیس است

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: پلیس پس از انقلاب به دلیل داشتن روحیه انقلابی و مردمی بودن از صحنه‌های بزرگی که هر کدام از این صحنه‌ها ممکن بود نظام را به خطر بیاندازد به سادگی عبور کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، محمدرضا میرحیدری در جمع اصحاب رسانه با اشاره به دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب در 22 بهمن، اظهار داشت: پلیس اسلامی که به برکت انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال 57 تشکیل شد، با پلیس‌های پیش از انقلاب تفاوت‌های بسیار زیادی دارد که مردمی بودن و پیروی از دستورات دین مهم‌ترین ویژگی‌ آن محسوب می‌شود.

وی با بیان این که پلیس به موجب دارا بودن چنین ویژگی‌های توانسته در طول 44 سال از عمر انقلاب به طور وصف‌ناپذیری امنیت را مردم ایران فراهم سازد، افزود: پس از انقلاب اسلامی پلیس به دلیل دارا بودن چنین ویژگی‌هایی توانست بحران‌های بزرگی همچون کودتای نوژه، مقابله با درگیری‌های مسلحانه منافقان، مواجهه موثر با تفرقه و فتنه در کردستان، خوزستان، آذربایجان و شمال کشور ، جنگ 8 ساله، فتنه‌های 78، 88 و تحریم‌های ظالمانه و صدها توطئه و دسیسه دیگر را پشت سر بگذارد و با ایستادگی کامل اجازه ورود هیچ خللی به نظام امنیت و آرامش مردم را نداد. 

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: تمام نیروهای نظامی و انتظامی پیش از انقلاب با همه تجهیزات و امکانات نتوانستند رژیم را در برابر اعتراضات مردمی حفظ کنند. پلیس پس از انقلاب به دلیل داشتن روحیه انقلابی و مردمی بودن از صحنه‌های بزرگی که هر کدام از این صحنه‌ها ممکن بود نظام را به خطر بیاندازد به سادگی عبور کرد. این نکته قابل توجه است که ما در هیچ یک از بحران‌هایمان از ارتش استفاده نکردیم و این نیروهای پلیس بود که اقدامات موثری در این راستا صورت دادند. 

وی تصریح کرد: در اینجا به این نتیجه می رسیم که عده و عده، تجهیزات و حمایت ابرقدرت‌ها و دولت‌های غربی هیچ کدام در حفظ نظام‌ها و حکومت‌ها کارساز نیستند زیرا در نظام اسلامی خود شاهدیم که در آغاز تاسیس انقلاب اسلامی نه دولت‌های غربی از ما حمایت کردند، نه تجهیزات نظامی فراوانی داشتیم و نه از وجود افسران ارشد و کار کشته داخلی و خارجی بهره‌مند بودیم تنها با اتکا به خداوند و همراهی مردم توانستیم از این نظام نوپا حراست کنیم و چهل‌ و چهارمین سال پیروزی آن را جشن بگیریم. 

میرحیدری گفت: امروز فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی یکی از امین‌ترین نهادها در نظر مردم و مسئولان است چرا که به خوبی از جان و مال و ناموس مردم حفاظت کرده است. چرا که شاغلان در این بخش جایگاه خود را فرصتی گرانبها برای خدمت به مردم می‌دانند. 

وی با بیان آنکه اکنون 44 سال از عمر انقلاب می‌گذرد و در تمام این سال‌ها مردم هوشیار و همیشه در صحنه ایران همواره به ندای رهبر خود لبیک گفته‌اند، اظهار داشت: این مردم همیشه در صحنه‌هایی چون جنگ، انتخابات، راهپیمایی‌ها و غیره حضور یافته و با حضور حماسی خود مانع از دست‌اندازی‌ها و تجاوز دشمن شدند و حقیقتاً امنیتی که امروز در تمامی این میهن وجود دارد حاصل فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های مردم در حفظ و حراست از نظام اسلامی از ابتدای تاسیس تاکنون است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان آنکه امروز دشمنان انقلاب اسلامی هرچند که دست از دشمنی خود بر نداشته اند اما از مواجهه رو در رو با ملت ایران ناامید شده و با راه انداختن جنگ نرم، جنگ شناختی و ترکیبی تضعیف روحیه انقلابی جوانان ما را هدف گرفته اند، افزود: آنها از بصیر و هوشیار بودن جوانان و فرزندان این مرز و بوم غافل اند. امروز جوانان و مردم و مسئولان نظام هم پیمان شده اند تا زمان برافراشته شدن پرچم عدالت و برچیده شدن ظلم و فساد در جهان از پای ننشینند و دشمن را در این جنگ با قطعیت مأیوس کنند. 

وی خاطرنشان کرد: بدون شک موفقیت‌های چشمگیری که در 44 سال از عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حاصل شده نتیجه مردمی بودن و ارتباط صمیمانه مردم و مسئولان بایکدیگر بوده است و اگر مشارکت و حضور حماسی مردم در صحنه‌های مختلف نبود، رسیدن به جایگاه رفیع در منطقه، جهان، امنیت و آرامش حاکم در شهرها و روستاها دور از ذهن به نظر می‌رسید. پس واجب است تا  برای حفظ و ارتقای جایگاه خود همواره به توصیه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در خصوص حفظ وحدت کلمه و پشتیبانی از ولی فقیه توجه نماییم و مطمئن باشیم.

انتهای پیام/ 163/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015477